Pierwsi nauczycieli przedmiotów zawodowych zakończyli praktyki u świętokrzyskich przedsiębiorców. W ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” do września 2018 roku swoje kwalifikacje podniesie łącznie 56 pedagogów.


Nauczyciele doskonalą swoje kwalifikacje i umiejętności praktyczne z zakresu informatyki, żywienia i usług gastronomicznych, obsługi turystycznej, budownictwa czy mechatroniki. Bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy to dla nich szansa na aktualizację warsztatu dydaktycznego oraz orientację w aktualnej sytuacji na rynku pracy. Rynek reklamy to bardzo dynamiczna branża. Żeby być na bieżąco nie wystarczy orientować się w aktualnych trendach, ale też wiedzieć co dzieje się na rynku, także rynku usług lokalnych – mówi Stanisław Mulewicz, który odbył praktykę w Studio FOTO – VIDEO we Włoszczowie.


Swoje praktyki zakończyli także nauczyciele, którzy odbywali je w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku, Hotelu nad Starą Nidą w Pińczowie, firmie CONECT z Pilczycy, ELEX SP. jawna i MEDIA-KOMP z Ostrowca Świętokrzyskiego, Zakładzie Remontowo – Budowlanym z Michałowa, Centrum Systemów Komputerowych SOFT z Końskich oraz EXPOL – BIS ze Skarżyska – Kamiennej