Zorganizlogo znaczek kolowany przez Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego konkurs dla szkół biorących udział w projekcie „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region, potwierdził ogromny potencjał i kreatywność uczniów szkół zawodowych. Do I etapu konkursu - udziału w IV Międzynarodowych Targach Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2016, które odbędą się w dniach 27-28 października 2016 r. w Targach Kielce zostało wybranych sześć placówek zawodowych.  W „Strefie Kreatywnejpodczas targów na stoiskach specjalnie przygotowanych dla szkół, uczniowie zaprezentują innowacyjne projekty, które zostały przez nich wymyślone i wykonane.

 

Szkoły, które zaprezentują projekty uczniów podczas Targów INNO-TECH EXPO 2016:

1)      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie, projekt: Informator turystyczny najbliższej okolicy- innowacyjny hotelarz

2)      Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach, projekty: Egzoszkielet, Model układu sterowania baterią fotoogniw solarnych

3)      Zespół Szkół w Ożarowie, projekty: System nawadniający Arduino EKO, Mini paletyzarka – stanowisko dydaktyczne, Pojazd samochodowy sterowany smartfonem

4)      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, projekty: Puszkokolektor, Turbina wiatrowa na wale pionowym, Turbina wiatrowa na wale poziomym z układem  kierownicy

5)      Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, projekty: Możliwe zastosowanie technologii VoIP, Aplikacja na telefon komórkowy „Farm Asystent

6)      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie, projekt: Teleportacja

 

Kolejnym etapem konkursu jest wybór spośród zaprezentowanych podczas Targów przez szkoły pomysłów, zwycięskiego projektu, którego autorzy – zespół uczniów wraz z nauczycielem będzie uczestniczył w wyjeździe edukacyjnym do Brukseli na Targi Innowacyjności i Wynalazczości Brussels Innova.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targów INNO-TECH EXPO 2016 w dniach 27-28 października 2016 roku i zapoznania się z nowymi technologiami, wynalazkami oraz kreatywnymi pomysłami m.in. świętokrzyskiej młodzieży.