Dnia 23 lutego IMG 0470 24br. przedstawiciele CK Technik spotkali się z przedsiębiorcami z branży metalowo-odlewniczej, którzy są zaangażowani w proces konsultacji związanych z utworzeniem Centrum.W spotkaniu uczestniczył Pan Tadeusz Sayor Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, który podkreślił, iż zmiany w szkolnictwie zawodowym stają się powoli faktem, a Kielce tworząc jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce starają się wyprzedzić planowane reformy.

 

Podczas spotkania przedstawione zostały wyniki analizy przedsiębiorstw w kontekście utworzenia CK Technik. Zaprezentowane zostały wizualizacje przyszłego Centrum wraz z programem funkcjonalnym pracowni do praktycznej nauki zawodu. Uwieńczeniem spotkania były rozmowy na temat obszarów współpracy przedsiębiorstw z branży metalowo-odlewniczej z CK Technik.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele ok. 40 największych zakładów produkcyjnych z Kielc i regionu między innymi: NSK Bearings POLSKA S.A, SHL Production sp. z o. o, Delfo Polska Sp. z o. o., Aebi-Schmidt Polska Sp. z o. o., ISKRA Zakłady Precyzyjne Sp. z o. o., NSK Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o., KH-KIPPER SP. z o.o., UTECH TECHNICS SP. z o.o., ISKRA Zakład Maszyn i Łożysk Specjalnych sp. z o.  o., Odlewnia Chemar sp. z o. o., Mostostal Kielce S.A., FCKP Bytów sp. z o.o., MESKO S.A.

Jak podkreślali w dyskusji przedsiębiorcy utworzenie Centrum jest koniecznością, dlatego deklarują konsultacje i zaangażowanie w procesie jego tworzenia. Wśród poruszanych tematów ważnym obszarem było również rozpoczęcie tworzenia kierunków kształcenia w szkołach zawodowych zgodnych z obecnymi potrzebami firm min. poprzez klasy patronackie.

Liderem projektu pn.: „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy. Partnerami projektu są: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.