3

13 nauczycieli przedmiotów zawodowych zakończyło praktyki u świętokrzyskich przedsiębiorców. W ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” do września 2018 roku swoje kwalifikacje podniesie łącznie 56 pedagogów.

Nauczyciele doskonalą swoje kwalifikacje i umiejętności praktyczne z zakresu informatyki, technologii żywienia i usług gastronomicznych, mechatroniki, technologii urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, logistyki. Bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy to dla nich szansa na aktualizację warsztatu dydaktycznego oraz orientację w aktualnej sytuacji na rynku pracy.

Podczas tegorocznych wakacji praktyki u świętokrzyskich przedsiębiorców odbędzie 19 nauczycieli przedmiotów zawodowych z 10 szkół. W projekcie uczestniczy 12 świętokrzyskich przedsiębiorców, m.in.: Restauracja ŻMIGRÓD w Opatowie, RG MEDIA Mariusz Zieja Kazimierza Wielka, Hotel Europa w Starachowicach, CenterIT Sp. z o.o. w Kielcach, SolarX s.c. Busko – Zdrój, Odlewnie Polskie S.A., PPUH TRABUD Jacek Jaworski w Starachowicach, LASER Paweł Równicki w Jędrzejowie),

„Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” to kompleksowy projekt, który ma na celu promocję szkolnictwa zawodowego oraz dostosowanie umiejętności uczniów i nauczycieli do lokalnego rynku pracy, ze szczególnym nakierunkowaniem na inteligentne specjalizacje.

Liderem projektu, realizowanego z Poddziałania 8.5.1 RPO WŚ jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy. Partnerami projektu są: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.