Uczniowie z ZSP nr 5 w Łopusznie ZS nr 3 w Chmielniku i ZS nr 1 w Ostrowcu Św. na wizycie edykacyjnej w Berlinie 2

Uczniowie ze świętokrzyskich szkół zawodowych, biorących udział w projekcie „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, uczestniczyli w dniach 8 – 10 marca br. w wyjeździe edukacyjnym do Berlina. Do udziału w wizycie organizowanej w ramach konkursu „Kreatywna Szkoła VII”, przez Departament Polityki Regionalnej – Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy, Urzędu Marszałkowskiego, zostali zakwalifikowani uczniowie i uczennice z kierunku technik hotelarstwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie oraz z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Nr 3 w Chmielniku oraz Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pierwszy dzień pobytu w Berlinie poświęcono na zwiedzenie przedsiębiorstwa – Hotelu SPA Wellness – Steigenberger, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą zgodną z kierunkiem kształcenia, i obejrzeć zarówno pokoje hotelowe, SPA oraz restaurację a także porozmawiać z menagerem hotelu. Dodatkowo uczniowie odwiedzili także Uniwersytet Humboldtów w Berlinie. Jak na wizytę edukacyjną przystało, w programie znalazło się także zwiedzanie atrakcji turystycznych Berlina, m.in. Bramy Brandenburskiej, wieży Reichstagu oraz Zoo w Berlinie.
Drugi dzień wyjazdu został poświęcony na udział w Targach ITB w Berlinie. Targi były okazją do zapoznania się z ofertą firm i biur podróży z branży turystycznej, hoteli oraz uzdrowisk z różnych regionów świata. Uczniowie odwiedzili również stoisko branżowe Polskiej Organizacji Turystycznej oraz stoisko promocyjne regionu świętokrzyskiego.