Aplikacja nmlodzi wynalazcy pojada do brukseli na targi innova 2016 2 20161102 1775779299a telefon komórkowy „Farm Asystent” wykonana przez uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Puszkokolektor powietrzny autorstwa dwóch uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich – to projekty, które zostały najwyżej ocenione w ramach konkursu „Kreatywna Szkoła”, organizowanego w dniach 27-28 października br., podczas IV Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2016 w Kielcach. Zwycięskie zespoły uczniów wraz z nauczycielem, wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym na Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016 w dniach 16-19 listopada br., organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Departament Polityki Regionalnej - Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

 

W dniacIMG 8895h 24-28 października br. zrealizowana została wizyta studyjna do Szwajcarii. Celem przedsięwzięcia było poznanie najlepszych doświadczeń w zakresie funkcjonowania dualnego systemu kształcenia zawodowego i jego wpływu na gospodarkę oraz rynek pracy.

W wizycie wzięli udział Prezydent Miasta Kielce Pan Wojciech Lubawski, Zastępca Prezydenta Miasta Kielce Pan Andrzej Sygut, przedstawiciele CK Technik, Kuratorium Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, kieleckich szkół zawodowych oraz lokalnych przedsiębiorców.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Panem Jakubem Kumochem Ambasadorem RP. W trakcie spotkania dyskutowano na temat kształcenia dostosowanego do potrzeb współczesnej gospodarki. Jak podkreślał Pan Ambasador „szkolnictwo zawodowe jest jednym z głównych priorytetów polskiego rządu, dlatego należy dołożyć wszelkich starań by było na jak najwyższym poziomie”.