We środę 20 Członkowie Regionalnej Rady ds. Szkolnictwa Zawodowegowrześnia w hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach odbyło się ostatnie posiedzenie Regionalnej Rady Programowej ds. szkolnictwa zawodowego, funkcjonującej w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

Spotkanie rozpoczął Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. W trakcie pierwszej prezentacji, przygotowanej przez Sylwię Muchę, kierownika Oddziału ds. Innowacji i Transferu Wiedzy UMWŚ, zostały przedstawione informacje o efektach podejmowanych w ramach projektu działań.

Targi Techniki Motoryzacji 2 2

Gala podsumowująca realizację projektu Nowoczesna Szkoła Zawodowa Nowoczesny Region rozstrzygnięto konkurs pn. Kreatywni Liderzy2 2

18 czerwca br. podczas Gali podsumowującej realizację projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa -Nowoczesny Region”, rozstrzygnięto konkurs pn. „Kreatywni Liderzy”, zorganizowany przez Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy w Departamencie Polityki Regionalnej UMWŚ – Lidera Projektu.

Gala podsumowująca realizację projektu 11

W dniu 18 czerwca 2018 roku w siedzibie Targów Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, który Województwo Świętokrzyskie – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego realizował w partnerstwie ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o., Świętokrzyskim Związkiem Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” oraz Gminą Kielce – Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach.

Międzynarodowe Targi Logistyki Magazynowania i Transportu MODERNLOG oraz Międzynarodowych Targach 3D SOLUTIONS. 50

W dniach 7 – 8 czerwca 2018 roku, siedemnastu laureatów XII edycji konkursu „Kreatywna Szkoła”, wzięło udział w organizowanej przez Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy, Departamentu Polityki Regionalnej, wizycie edukacyjnej do Poznania. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie szkół zawodowych uczących się na kierunku technik logistyk z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach oraz na kierunku technik informatyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Stąporkowie, Zespołu Szkół Informatycznych im. gen. J. Hauke-Bosaka w Kielcach oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu.

Hanower CEBIT 2018

Młodzież z regionu świętokrzyskiego, uczestnicząca w projekcie „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region, wzięła udział w dwudniowej wizycie edukacyjnej do Hanoweru, organizowanej przez Departament Polityki Regionalnej/Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy UMWŚ, Lidera Projektu.