Od 7 paźdIMG 7135ziernika br. rozpoczęły się zajęcia dodatkowe z kompetencji matematycznych oraz kursy z języka obcego (język angielski i niemiecki) w    zakresie tematyki zawodowej dla 560 uczniów z 28 szkół zawodowych z województwa świętokrzyskiego, biorących udział w projekcie pn. „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

 

Zorganizlogo znaczek kolowany przez Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego konkurs dla szkół biorących udział w projekcie „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region, potwierdził ogromny potencjał i kreatywność uczniów szkół zawodowych. Do I etapu konkursu - udziału w IV Międzynarodowych Targach Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2016, które odbędą się w dniach 27-28 października 2016 r. w Targach Kielce zostało wybranych sześć placówek zawodowych.  W „Strefie Kreatywnejpodczas targów na stoiskach specjalnie przygotowanych dla szkół, uczniowie zaprezentują innowacyjne projekty, które zostały przez nich wymyślone i wykonane.

Więcej szczegółów na  temat spotkania z Minister Zalewską  pod linkiem;  Lewiatan na spotkaniu z Minister Zalewska

Posiedzenie Rego szkolnictwie zawodowym na forum innowacji w edukacji 3 20161011 1143836169ionalnej Rady Programowej ds. Szkolnictwa Zawodowego w dniu 6 października br., zorganizowane przez Oddział ds. Innowacji Transferu Wiedzy Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, zostało połączone z udziałem w I Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji, które odbyło się w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

 

W dniaDSC02378ch 05–06 października przedstawiciele Lidera (Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego), ŚCDN, CK Technik oraz kieleckich szkół zawodowych wzięli udział w krajowej wizycie studyjnej do trzech Centrów Kształcenia Praktycznego na terenie podkarpacia. Celem wizyty było pozyskanie wiedzy na temat dobrych praktyk funkcjonowania najnowocześniejszych ośrodków kształcenia zawodowego na terenie naszego kraju. Poznane modele i rozwiązania zostaną wykorzystane w przyszłej działalności  CK Technik, jak również pozwolą na podjęcie nowych działań na terenie Miasta Kielce i województwa świętokrzyskiego.