Uczniowieimg 2190 z Zespołu Szkół nr 3 w Chmielniku, uczący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych ukończyli pierwszy cykl zajęć teoretycznych i praktycznych,  organizowany w porozumieniu z Hotelem Bristol Art. & Medical Spa w Busku-Zdroju. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

 

 

W poniedziałposiedzenie regionalnej rady ds szkolnictwa zawodowego 1 20161221 1370817288ek 19 grudnia w hotelu Qubus w Kielcach odbyło się czwarte posiedzenie Regionalnej Rady Programowej ds. szkolnictwa zawodowego, funkcjonującej w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

 

wizyta edukacyjna dzień1

 

19 listopada br. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z regionu, laureaci konkursu pn. „Kreatywna szkoła”, wrócili z Brukseli, gdzie przez trzy dni przebywali na wizycie edukacyjnej zorganizowanej przez Departament Polityki Regionalnej UMWŚ, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy w ramach projektu partnerskiego pn. „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

 

fotka1 morawica

Mnóstwo atrakcji czekało na odwiedzających Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy w trakcie trwającego w dniach 5 – 9 grudnia Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

We współpracy z przedstawicielami pracodawców, z którymi Centrum współpracuje w zakresie realizacji praktycznej nauki zawodu oraz praktyk zawodowych swoich uczniów - Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, przygotowano m.in. cykl wykładów z zakresu profilaktyki zdrowotnej, prawa pracy oraz zakładania działalności gospodarczej.

Laureaci konkursu "Kreatywna Szkoła" z wizytą w Brukseli, więcej  informacji pod linkiem:(str. 8)  http://ostrowiecki.eu/wp-content/uploads/2016/12/Puls-nr-16.pdf