W ramac01.Stanowisko tokarki konwencjonalnejh projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan odpowiada za zadanie polegające na włączeniu elementów dualnego podejścia do kształcenia i szkolenia. W jego ramach firma KH KIPPER z Kajetanowa przeprowadziła kształcenie dla uczniów Zespołu Szkół Transportowo - Mechatroniocznych ze Skarżyska – Kamiennej z kierunku technik mechatronik.

Podczas zajęć praktycznych przyszli adepci zawodu mogli podpatrywać jak wygląda praca w wiodącym przedsiębiorstwie z danej branży w Polsce. KH-KIPPER jest producentem zabudów-wywrotek na samochody ciężarowe. Firma produkuje także urządzenia hakowe, przyczepy i naczepy, zajmuje się sprzedażą, montażem i serwisem żurawi samochodowych, systemów hydrauliki siłowej oraz urządzeń hakowych innych producentów.

Realizacja kształcenia dualnego jest odpowiedzią na jeden z podstawowych problemów szkolnictwa zawodowego w Polsce, jakim jest niskie uczestnictwo pracodawców w tym procesie, a co za tym idzie niewielki kontakt uczniów z przedstawicielami branż, dysponującymi praktyczną i aktualną wiedzą nt. pracy w zawodzie.